Zapraszamy do udziału w webinarze pt. Ile stresu można znieść?

wpis w: Aktualności | 0

KIEDY? 17 kwietnia (w poniedziałek) w godzinach 19:00-20:00.

TEMAT: Ile stresu można znieść? Mózg wobec doświadczenia wojny, uchodźstwa i obcych kultur

STRESZCZENIE: Stres jako reakcja towarzysząca m.in. emocjom awersyjnym takim jak strach czy lęk, jak również w zetknięciu się z nowymi, niespodziewanymi sytuacjami, ma za zadanie pozwolić zaadaptować się do nowych warunków i umożliwić podjęcie wyzwania związanego z zagrożeniem.
Lecz czy w obliczu zagrożenia życia w związku z wybuchem wojny, niekończącego się ogromu wyzwań związanych z całkowitą zmianą warunków i miejsca życia, stres wciąż jest reakcją adaptacyjną? Co dzieje się w mózgu osoby doświadczającej stresu pourazowego na wojnie i zmagającej się z koniecznością ucieczki, uchodźstwa i zaadaptowania się do życia w obcym społeczeństwie? Kto i dlaczego poradzi sobie z tymi wyzwaniami, a u kogo i dlaczego mogą one prowadzić do zaburzeń znacząco pogarszających jakość życia?
Warto znać odpowiedzi na te i inne pytania. Aby rozumieć.

LINK DO SPOTKANIA: TUTAJ