Międzynarodowe sukcesy sportowe naszego ucznia

wpis w: Aktualności | 0

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Krystian Trepczyk został dwukrotnym medalistą Mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym.

W dniach 02-09.06.2023 r. w Druskiennikach na Litwie odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w pięcioboju nowoczesnym w kategorii U17. Pierwszy medal – srebrny – Krystian Trepczyk wywalczył razem z Bartoszem Szmytke z UKS „G-8” Bielany Warszawa w wyścigu sztafetowym (czwórbój: tor przeszkód – 8 przeszkód na długości 60 m, pływanie – 2×100 m stylem dowolnym, laser run – strzelanie i bieg 2×600 m).

Drugi medal – brązowy – Krystian wywalczył w drużynie wraz z kolegami z reprezentacji Polski w składzie: Franciszek Dubrawski, Krystian Trepczyk, Maksymilian Dobosz.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy U17 są pierwszą imprezą tej rangi, w której zawodnicy i zawodniczki rywalizują o medale w formule z torem przeszkód.

Krystian Trepczyk jest zawodnikiem UKS „Gromik” Gdynia oraz uczniem klasy II L naszej szkoły.