Integracja i pasowanie na uczniów naszych pierwszoklasistów

wpis w: Aktualności | 0

W piątek 6 października 2023 r. w Gdyni Kolibkach odbyły się zajęcia integracyjne klas pierwszych połączone z pasowaniem na ucznia.

Klasy pierwsze pod czujnym okiem instruktorów brały udział w Leśnej Ekspedycji – kilkugodzinnym programie nastawionym na poznanie i zbliżenie jego uczestników. Każda klasa pokonywała swój szlak, wykonując po drodze kilkanaście zadań wymagających komunikacji, współpracy i odpowiedzialności wszystkich uczestników.

Instruktor prowadzący grupę od początku szlaku utrzymywał klimat „niesamowitej ekspedycji w tropikalnej lub mroźnej scenerii”, co wyzwalało w uczestnikach zabawy fantazję i wydobywało na jaw ich nietuzinkowe, ukryte zdolności, a często prowadziło do zabawnych dialogów i sytuacji.

Po powrocie do bazy był czas na odpoczynek przy ognisku i posilenie się kiełbaskami.

Na zakończenie nastąpiło uroczyste pasowanie na ucznia dokonane przez pana dyrektora Konrada Walczaka. Posłużyły mu do tego symboliczne przedmioty kojarzące się z danymi kierunkami nauki. Na przykład przyszli architekci krajobrazu pasowani byli kwiatkiem.