Klasa I A w Parku Oliwskim

wpis w: Aktualności | 0

W piątek 13 października 2023 r. klasa I A (architektura krajobrazu) wraz ze swoją wychowawczynią, panią Ireną Lewandowską, i nauczycielem przedmiotów zawodowych – panem Piotrem Jabłonowskim – zwiedzili Park Oliwski im. Adama Mickiewicza w Gdańsku Oliwie nad Potokiem Oliwskim.

W tym zabytkowym parku uczniowie zwiedzali m.in. ogród japoński, część barokową parku, dziś nazywaną częścią francuską, parter kwiatowo-trawnikowy otwierający się w stronę dużego prostokątnego stawu, Aleję Lipową z jej przedłużeniem – szpalerem drzew.

Na terenie parku znajduje się różnorodna roślinność, np. graby pospolite, kasztanowce czerwone, bukszpany, lawendy wąskolistne, tawulce pogięte, a także rzadko spotykane drzewa i krzewy, jak tulipanowiec, daglezja, jałowiec chiński, jodła kalifornijska, brzoza brodawkowata, miłorząb japoński, magnolia, azalia czy kasztan jadalny, chmielograb, jarzębina szwedzka, rododendron.

Pan Jabłonowski bardzo ciekawie opowiadał młodzieży o znajdującej się tam roślinności, a uczniowie słuchali go z wielkim zainteresowaniem.

Ponadto pogoda dopisała i piękna polska złota jesień pokazała swoje uroki.