Olimpiada Wiedzy Technicznej – etap szkolny

wpis w: Aktualności | 0

W piątek 20 października 2023 r. nasi uczniowie wzięli udział w pierwszym etapie jubileuszowej 50. edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej – Inżynieria w Elektroenergetyce.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych (liceów i techników) interesujących się tematyką związaną z techniką, prawami fizyki, termodynamiką, odnawialnymi źródłami energii oraz informatyką.

Udział w Olimpiadzie nie tylko przyczynia się do podnoszenia poziomu wiedzy z zakresu nauk ścisłych – finaliści i laureaci centralnego stopnia Olimpiady są zwolnieni z pisemnych egzaminów zawodowych. Udział w OWT-IWE może być również przepustką do najlepszych uczelni technicznych w Polsce.

Drugi etap Olimpiady odbędzie się w styczniu, a trzeci w kwietniu.

Trzymamy kciuki!