Nasi uczniowie finalistami konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii

wpis w: Aktualności | 0

W środę 22 listopada 2023 r. na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbył się finał Konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii. Do konkursu przystąpiło łącznie 287 uczniów z 28 szkół średnich z województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i opolskiego, natomiast w finale wzięło udział 62 uczniów z 24 szkół średnich.

Przed wręczeniem nagród i wyróżnień uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie wysłuchali wykładu dr. inż. Witolda Koziroka pt. „Jak jeść, żeby nie zwariować”. Ponadto Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy WZNJ prof. Joanna Kizielewicz zaprezentowała ofertę Uniwersytetu Morskiego w Gdyni adresowaną do szkół średnich.

Celem konkursu jest propagowanie zasad racjonalnego gospodarowania, kreowania postaw przedsiębiorczych, a także wskazanie młodzieży możliwych kierunków rozwoju poprzez zachęcanie jej do kontynuowania kształcenia na poziomie studiów wyższych w zakresie zarządzania i ekonomii.