Klasa I R/U na warsztatach „Mózg w akcji”

wpis w: Aktualności | 0

We wtorek 28 listopada 2023 r. klasa I R/U wraz ze swoją wychowawczynią panią Żanetą Davies oraz z panią Emilią Czyż udała się do Centrum Nauki Experyment w Gdyni na warsztaty „Mózg w akcji”.

Uczniowie przez pierwsze dwie godziny zwiedzali wystawę główną, poznawali stanowiska naukowe, integrowali się i uczyli poprzez wspólną zabawę.

Następnie klasa wzięła udział w zajęciach interdyscyplinarnych, łączących elementy biologii, chemii, biofizyki i psychologii, których tematem przewodnim był mózg człowieka. Podczas warsztatów uczestnicy poznali budowę i poszczególne funkcje elementów tego narządu. Omówili także kwestie wpływu uzależnień na jakość życia oraz poznali zaskakujące umiejętności mózgu. Uczniowie samodzielnie przeprowadzili doświadczenia dopasowane do poszczególnych elementów tego skomplikowanego narządu – od „prymitywnego” rdzenia przedłużonego aż do „nowoczesnej” kory mózgowej.

Celem zajęć było zwiększanie świadomości dotyczącej roli mózgu w organizmie człowieka oraz utrwalenie wiedzy z zakresu jego budowy oraz funkcji.

Wszyscy wspaniale spędzili czas i nie mogą doczekać się już następnej klasowej wycieczki.