Obchody Grudnia ’70

wpis w: Aktualności | 0

W niedzielę 17 grudnia 2023 r. pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 roku odbyły się uroczyste obchody 53. rocznicy wydarzeń Grudnia ’70, w których wzięli udział również nasi uczniowie z kl. III R/U, ich rodzice oraz wychowawca klasy – pan Krzysztof Woźniak.

Obchody rozpoczęły się porannym apelem pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 roku, o godzinie godz. 16.30 odbył się recital Wiesława Wodyki „Ofiarom Grudnia 1970” w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, po nim rozpoczęła się msza święta. Po mszy jej uczestnicy wyruszyli w pochodzie ulicami: 3 Maja, Armii Krajowej i Świętojańską, niosąc znicze oraz transparent z datą 1970 na czarnym tle.

Pochód dotarł przed pomnik Ofiar Grudnia ’70 na placu Wolnej Polski, tuż przy Urzędzie Miasta Gdyni. W tym miejscu odbyła się dalsza część uroczystości w honorowej asyście wojskowej. Odczytano apel poległych, zapalano znicze i złożono kwiaty pod pomnikiem.

Więcej informacji i zdjęć na stronie Miasta Gdyni