Klasa I A na warsztatach w Muzeum Miasta Gdyni

wpis w: Aktualności | 0

W piątek 5 stycznia 2024 r. klasa I A wraz ze swoją wychowawczynią – panią Ireną Lewandowską – i nauczycielem panem Krzysztofem Woźniakiem byli w Muzeum Miasta Gdyni na warsztatach relaksacyjno-artystycznych. Zajęcia te były przystosowane do wieku i podstawy programowej naszych uczniów i składały się z dwóch części.

Najpierw uczniowie relaksowali się w sali, w której leżeli na kocach i przy muzyce relaksacyjnej uspokajali myśli, wykonując na wstępie lekkie ćwiczenia fizyczne, a potem odpowiednie ćwiczenia oddechowe. Po części relaksacyjnej przeszli do sali warsztatowej Ośrodka Edukacji w muzeum i tam za pomocą kolorów zwizualizowali swoje miejsca relaksu i komfortu.

Za pomocą farb akwarelowych na kartkach A4 stworzyli obrazy wewnętrznej harmonii, do których będą mogli wracać w stresogennych sytuacjach. Kto chciał, mógł zabrać swoją pracę, a te pozostawione zostaną umieszczone na wystawie w muzeum. Nasi uczniowie są bardzo zdolni i kreatywni. Pani prowadząca warsztaty powiedziała, że mają talent i pochwaliła ich za piękne prace.

Po warsztatach nasi zrelaksowani i zadowoleni uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z opiekunami przed budynkiem muzeum.