Projekt eTwinning „Discovering plant ecology in my town” – grudzień i styczeń

W grudniu 2023 r. uczniowie klasy 2 A identyfikowali rośliny, które rosną na terenie wokół naszej szkoły, a następnie na forum Culture Corner na TwinSpace umieścili informacje na temat tego, jak postrzegane są rośliny w kulturze ich krajów.

19 grudnia odbyła się wideokonferencja z udziałem uczniów i nauczycieli z krajów partnerskich. Uczniowie rozmawiali o roślinach ze swoich szkolnych podwórek, a także wysłuchali prezentacji nauczycielki z Turcji na temat ekologii roślin.

Zaprojektowali także piękne kartki świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2024. Można je obejrzeć TUTAJ
Na lekcji roślin ozdobnych z panem Jabłonowskim uczniowie sadzili sadzonki, a miesiąc później obserwowali początkowe stadium ich ukorzeniania – większość sadzonek wypuściła korzenie, dzięki czemu stały się samodzielnymi organizmami i niedługo można je będzie przesadzić do osobnych doniczek. Wiosną rośliny te wzbogacą nasz szkolny ogród.

Projekt prowadzą nauczyciele: pani Larysa Studzińska i pan Piotr Jabłonowski.