Warsztaty Koduj z Gigantami

wpis w: Aktualności | 0

Zachęcamy do udziału w warsztatach Koduj z Gigantami. Są to największe w Polsce, całkowicie bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Mają one na celu stworzenie nowych perspektyw do rozwoju poprzez naukę programowania. Razem z Ministerstwem Edukacji Narodowej, które wspiera akcję patronatem honorowym, zapraszamy uczniów do udziału w akcji.

Nasza szkoła wspiera 14. edycję akcji Koduj z Gigantami – Poszukiwacze Kodu! Co to za akcja?

● darmowe warsztaty z programowania,

● stacjonarnie w naszym mieście oraz online,

● do wyboru Minecraft, Scratch, C++, Python i inne języki programowania,

● małe grupy, zaangażowani trenerzy z doświadczeniem,

● kilka grup wiekowych.

Uczniowie zapisywać się mogą pod adresem https://info.kodujzgigantami.pl/szkoly

Zajęcia odbywają się zarówno stacjonarnie w naszym mieście jak i online, a trwają od 20 stycznia do 3 marca. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7. do 18. roku życia, niezależnie od umiejętności, do wspólnej eksploracji i nauki programowania za darmo.

Na bezpłatnych zajęciach uczestnicy mogą poznać m.in. takie środowiska jak Scratch, Minecraft Education czy Python, przez co mogą stanowić idealne uzupełnienie, a nawet rozszerzenie wiedzy pozyskiwanej w ramach regularnych zajęć szkolnych.

Akcję honorowym patronatem wspierają: Ministerstwo Edukacji Narodowej, NASK, Ośrodek Rozwoju Edukacji i Centrum GovTech.

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, która już od ponad 8 lat kształci dzieci i młodzież w zakresie programowania i nowoczesnych technologii. Szkoła jest również globalnym partnerem programu Microsoft dla Edukacji.