Akcja krwiodawstwa – luty 2024

wpis w: Aktualności | 0

W poniedziałek 19 lutego 2024 roku gościliśmy u siebie ekipę wyjazdową Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Uczniowie i pracownicy naszej szkoły mieli dzięki temu szansę oddać honorowo krew.

Zgłosiło się 35 osób, z czego ostatecznie do donacji zakwalifikowało się 16. Łącznie udało się zebrać 7,2 litra krwi. Pragniemy podziękować również wszystkim tym, którzy wzięli udział w tej akcji, a z różnych przyczyn nie zostali zakwalifikowani do oddania krwi. Liczy się dobra chęć i świadomość, że można pomóc innym. Krew to cenny lek, którego nie da się wyprodukować i nie ma innego sposobu na jego uzyskanie jak tylko krwiodawstwo.

Zachęcamy jednocześnie wszystkich pełnoletnich uczniów do udziału w kolejnej akcji oddawania krwi w naszej szkole, która odbędzie się najprawdopodobniej w październiku.