Projekt dla uczniów „Do Szkoły Jadę Rowerem”

wpis w: Aktualności | 0

Startuje nowy projekt rowerowy – „Do Szkoły Jadę Rowerem”.

Jego celem jest promowanie aktywności, ekologii i zmiana nawyków transportowych.

 • Projekt „Do Szkoły Jadę Rowerem” skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.
 • Rejestracja startuje 4 marca.
 • Zabawa potrwa od 8 kwietnia do 31 maja.

W 2024 roku uczniowie szkół ponadpodstawowych w Gdyni mogą wziąć udział w nowej kampanii pt. „Do Szkoły Jadę Rowerem”. Inicjatywa ma na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz ekologicznych form transportu poprzez podróże do i ze do szkoły.

Sukces, jaki odniósł bliźniaczy projekt „Do pracy jadę rowerem”, skłonił nas do rozszerzenia pomysłu o szkoły. Jestem przekonany, że i młodzi ludzie złapią bakcyla promowania aktywności i ekologii poprzez zmianę nawyków transportowych – komentuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Kampania „Do Szkoły Jadę Rowerem” to nie tylko doskonała okazja do promowania zdrowego stylu życia i dbałości o środowisko naturalne, ale także sposób na zacieśnienie więzi między uczniami, a także między uczniami i ich szkołami. Dzięki tej inicjatywie Gdynia staje się przykładem miasta, które aktywnie wspiera zdrowy i ekologiczny styl życia wśród młodzieży.

REJESTRACJA OD 4 MARCA

Uczestnicy konkursu, korzystając z aplikacji „Aktywne Miasta”, będą mogli śledzić swoje postępy i zdobywać punkty za każdą podróż do szkoły rowerem, rowerem elektrycznym czy hulajnogą.
Pierwszym krokiem jest rejestracja, która rozpocznie się 4 marca i potrwa aż do końca konkursu – do rywalizacji można dołączać przez cały czas. Sam konkurs będzie realizowany w terminie od 8 kwietnia do 31 maja poprzez aplikację do rejestrowania przejazdów.

Rejestracja do konkursu odbywa się w dwóch etapach:

 1. zgłoszenia szkolne, gdzie szkoły podają swoje dane i tworzą grupę rywalizacyjną,
 2. zgłoszenia indywidualne uczniów, którzy dołączają do konkursu za pomocą hasła otrzymanego od koordynatora szkoły.

Nagrody będą przyznawane zarówno indywidualnie, jak i dla szkół, co sprzyja zdrowej rywalizacji i promuje aktywność fizyczną wśród młodzieży.

Aplikacja „Aktywne Miasta” umożliwia nie tylko rejestrację przejazdów do i ze szkoły, ale także wszystkich innych aktywności rowerowych uczniów, bez ograniczeń co do liczby zarejestrowanych przejazdów.

ZAINTERESOWANYCH UCZNIÓW ZAPRASZAMY DO WF-ISTÓW

Poza projektem „Do Szkoły Jadę Rowerem” są również:

 • „Odprowadzam Sam”,
 • „Do Pracy Jadę Rowerem”,
 • „Rowerowy Maj”,
 • „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”.

Informacje o wszystkich z nich znaleźć można na stronie www.gdyniasport.pl w zakładce Projekty – Projekty Rowerowe, a także na stronie na Facebooku: www.facebook.com/PoGdyniJadeRowerem

ABY DOŁĄCZYĆ DO GRUPY SZKOLNEJ I PRZYSTĄPIĆ DO RYWALIZACJI ROWEROWEJ POMIĘDZY UCZNIAMI, NALEŻY:

 • założyć konto poprzez bezpłatną aplikację Aktywne Miasta;
 • jako miasto należy wybrać Gdynię;
 • wybrać zakładkę Rywalizacje / wybrać Do Szkoły Jadę Rowerem / wybrać grupę z nazwą naszej placówki –> ZSET GDYNIA;
 • hasło do rejestracji: DSJR2024.