Konkurs „Wschód znany i nieznany”

wpis w: Aktualności | 0

W poniedziałek 22 kwietnia 2024 r. pani Irena Lewandowska wraz z pięciorgiem uczniów: Malwiną Elas Necel i Pauliną Langier z kl. I A, Wiktorią Miller i Pauliną Wojtachą z kl. II A oraz Maciejem Haligowskim z kl. III A byli w X LO w Gdyni na uroczystym wręczeniu nagród za IV Międzyszkolny Konkurs pt.: „Wschód znany i nieznany”. Nasza uczennica Wiktoria Miller za prezentację pt.: „Mitologia, baśnie i legendy Japonii” otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Po rozdaniu nagród wysłuchali wykładu pt.: „Gruzja na styku Europy i Azji” dr. Marcina Trendowicza z Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich UG oraz prelekcji „Od Jokohamy do Fujisawy – studenckie wyprawy po Japonii” dwóch studentów Studiów Wschodnich UG – Krzysztofa Kowalczyka i Cypriana Pułkowskiego.