Projekt 9: Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni – etap II

Miasto Gdynia w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 otrzymało dofinansowanie na realizację projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni – etap II”.

Umowę w imieniu Gdyni podpisała Oktawia Gorzeńska, Wiceprezydentka Miasta Gdyni oraz Honorata Krupka, Skarbnik Miasta Gdyni.

Cel projektu: Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w Gdyni, z naciskiem na dostosowanie szkół do dynamicznie zmieniającej się gospodarki. Szczególną uwagę skupiamy na branżach kluczowych dla regionu, takich jak:

  • mechaniczna,
  • transport drogowy,
  • spedycyjno-logistyczna,
  • elektroenergetyczna,
  • transport wodny.

Placówki objęte projektem:

  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1,
  • Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych

Współpraca z pracodawcami: Realizacja projektu będzie oparta na bliskiej współpracy z pracodawcami, co zapewni uczniom i nauczycielom nowoczesne kształcenie, dostosowane do realnych potrzeb rynku pracy.

Wsparcie dla uczniów: to możliwość uczestnictwa w stażach, kursach zawodowych oraz zajęciach z doradcami zawodowymi. Wszystkie działania prowadzone będą z zachowaniem równości szans na rynku pracy.

Wsparcie dla nauczycieli: to możliwość skorzystania z programu poprzez uczestnictwo w studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach i wizytach studyjnych.

Termin realizacji: 1.06.2024 – 31.08.2029

Wartość projektu: 6 403 271,60 zł

Dofinansowanie: 5 762 944,44 zł

Wkład własny: 640 327,16 zł.

Oferta dedykowana uczniom w Zespole Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni:

  • Branża spedycyjno-logistyczna (technik spedytor i technik logistyk):

Uczniowie będą mogli uczestniczyć w stażach uczniowskich, kursach: prawa jazdy, operatora wózków widłowych, ciągnika terminalowego, kursy excel, języka obcego zawodowego. Projekt przewiduje również zajęcia z wykorzystaniem symulatorów praktycznej nauki zawodów, zajęcia dla uczniów prowadzone w szkołach wyższych oraz spotkania z pracodawcami w szkole i wyjazdy studyjne do zakładów pracy spoza regionu.

  • Branża elektroenergetyczna (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej):

Uczniowie będą mogli uczestniczyć w stażach uczniowskich, kursach: prawa jazdy, uprawnień SEP, kurs excel, języka obcego zawodowego. Projekt przewiduje również zajęcia dla uczniów prowadzone w szkołach wyższych oraz spotkania z pracodawcami w szkole i wyjazdy studyjne do zakładów pracy spoza regionu.

Oferta dedykowana nauczycielom – Branża wiodąca: SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNA:

  • studia podyplomowe z logistyki dla nauczycieli, kurs języka angielskiego zawodowego, szkolenie z obsługi oprogramowania branżowego w logistyce i spedycji LoMag i MonzaEdu, wizyty studyjne w podobnych placówkach szkolnych spoza regionu.

Oferta dedykowana nauczycielom – Branża wiodąca: ELEKTROENERGETYCZNA:

  • kurs języka angielskiego zawodowego, wizyty studyjne w podobnych placówkach szkolnych spoza regionu.


Dodatkowo zaplanowano zakup laptopów dla potrzeb ośrodka egzaminacyjnego oraz wózka do przechowywania i ładowania laptopów.

Więcej informacji na stronie Miasta Gdyni

Podpisanie umowy – zdjęcia na Facebooku